Targi CeBIT w Hanowerze. Wiceminister gospodarki zapowiada...

Targi CeBIT w Hanowerze. Wiceminister gospodarki zapowiada...

Fot. Adam Guz/Reporter

- W Hanowerze pokażemy pełen katalog polskich możliwości w dziedzinie nowych technologii - mówi wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan. Dziś premier Tusk z kanclerz Merkel otworzą międzynarodowe targi CeBIT. Polska jest w tym roku partnerem strategicznym wydarzenia.

Minister Bogdan zaznacza, że targi to dobra okazja, aby pokazać że polska gospodarka ma się czym pochwalić w dziedzinie nowoczesnych rozwiązań. Jak podkreśla, zabłyśniemy w dziedzinie gier komputerowych, pokażemy też najszybszy procesor przemysłowy na świecie i detektor podczerwieni, który był wykorzystywany w lądowniku na Marsie.

Minister Bogdan dodaje, że po targach możemy się spodziewać wymiernych korzyści, bo impreza to również okazja do nawiązania współpracy biznesowej. Jak wylicza, na targach zaprezentuje się ponad 200 wystawców, a z delegacjami premierów Donalda Tuska i Janusza Piechocińskiego jedzie kilkudziesięciu szefów i właścicieli polskich firm.

Minister Bogdan ma nadzieję na nawiązanie cennych kontaktów i ściągnięcie do polski niemieckich inwestycji. Targi CeBIT trwać będą do 9 marca.

tusk, piechociński, cebit, hanower, bogdan
IAR
Czytaj także
Polecane galerie