Torpol przejmuje naftowo-gazową spółkę i umacnia się w Norwegii

Torpol przejmuje naftowo-gazową spółkę i umacnia się w Norwegii

Torpol przejął spółkę Dimark Oil&Gas, która zajmuje się projektowaniem, produkcją i montażem instalacji do uzdatniania ropy naftowej i gazu ziemnego. Ponadto Torpol wzmacnia kadrowo swoją spółkę w Norwegii.

- Podjęliśmy decyzję o dywersyfikacji naszej działalności, wykorzystując szansę przejęcia Dimark Oil&Gas do budowy kompetencji w dochodowej branży instalacji do uzdatniania ropy i gazu - skomentował Tomasz Sweklej, prezes Torpolu.

- Dzięki naszemu wsparciu spółka będzie mogła uczestniczyć w dużo większych projektach, na których marża jest wyższa niż na rynku budowlanym. Liczymy również na synergię na rynku norweskim - dodał.

Wartość transakcji nie została podana. Torpol nie informował o niej jednak w komunikacie bieżącym na GPW, zatem nie spełnia ona wartości umowy znaczącej.

Jak podkreślił Torpol, spółkę Dimark Oil&Gas, której siedziba znajduje się w Złotkowie pod Poznaniem, tworzą inżynierowie z wieloletnim doświadczeniem na budowach wykonywanych dla PGNiG oraz Gaz-Systemu.

- Firma zatrudnia specjalistów projektantów, inżynierów, budowlańców, project managerów, a także spawaczy i monterów, co pozwala na samodzielną realizację całego procesu inwestycyjnego od koncepcji poprzez zaprojektowanie, produkcję, wykonanie, budowę rozruch i serwis wszelkich instalacji branży gazu ziemnego i ropy naftowej, a także przemysłowej chemicznej i petrochemicznej - podał Torpol.

Torpol poinformował także, że rozwija norweską spółkę, do której dołączył norweski menedżer Geir Aarstad oraz specjaliści z doświadczeniem w budowie infrastruktury i branży paliwowej.

- Rozwijając norweską spółkę mieliśmy na uwadze zarówno potencjał rynku kolejowego jak i rynek eksploatacji złóż ropy naftowej i gazu, z których słynie Norwegia - skomentował Piotr Sarnowski, prezes Torpol Norge.

- Do naszego zespołu dołączyli Norwegowie z dużym doświadczeniem na obu rynkach. Cieszę się również, że wspierać nas będzie Geir Aarstad, menedżer z ogromnym doświadczeniem i bardzo rozpoznawalny w całej Skandynawii - dodał.

Geir Aarstad został przewodniczącym rady nadzorczej Torpol Norge. Aarstad ma 55

 

czytaj więcej

wnp.pl
Czytaj także
Polecane galerie