Tu roboty pomagają klientom w zakupach [WIDEO]

Tu roboty pomagają klientom w zakupach

Fot. PrntScreen z YouTube

Cztery roboty - białe kolumny z dwoma dużymi ekranami - poruszają się na kołach. Każdy jest wyposażony w kamerę 3D i oprogramowanie umożliwiające identyfikację przedmiotów. Dostęp do bazy danych umożliwia robotom sprawdzenie dostępności towarów w sklepie ze sprzętem ogrodniczym i narzędziami w kalifornijskim San Jose.

Klient może przyjść do sklepu z jakąś śrubką i powiedzieć: Panie robocie, potrzebuję tego więcej - opisuje agencja Associated Press. Jeśli takie śruby są dostępne, robot poinformuje o tym, a następnie zaprowadzi klienta do właściwej półki - mówi Kyle Nel, dyrektor laboratorium innowacji firmy Lowe's Companies Inc., do której należą sklepy Orchard Supply Hardware. Roboty rozpoznają język angielski i hiszpański.

Inną możliwością interakcji z robotem jest wykorzystanie jego ekranu, na którym klient sam może zapoznać się z ofertą sklepu, obejrzeć towary, zapoznać się z cenami itp.

Prace nad sklepowymi robotami firma Lowe's rozpoczęła niespełna rok temu wspólnie z firmą technologiczną Fellow Robots z Doliny Krzemowej. Kosztów projektu nie ujawniono.

roboty, robotyka, pomoc robotów
PAP
Czytaj także
Polecane galerie