Tylko jeden chętny na dokończenie A1 po Alpine Bau

Tylko jeden chętny na dokończenie A1 po Alpine Bau

Katowicki oddział GDDKiA otrzymał jedną ofertę w przetargu na dokończenie budowy odcinka autostrady A1, którego poprzednim wykonawcą było Alpine Bau. Jej wartość znacząco przewyższa budżet inwestora.

Jedyną ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor z Zawiercia, a jej wartość wynosi 49,77 mln zł brutto wobec budżetu inwestora w wysokości 27,26 mln zł brutto.

Termin realizacji prac, które obejmują 18-kilometrowy odcinek A1 od węzła Świerklany do granicy z Czechami w Gorzyczkach, to siedem miesięcy.

Intercor jest już obecny na tym odcinku A1. Pod koniec czerwca spółka podpisała z GDDKiA kontrakt na dokończenie realizację spornego mostu w Mszanie (obiekty MA532 i MD532.1). Wartość tego zlecenia to 55,41 mln zł brutto.

GDDKiA podawała, że środki na wykonanie naprawy w całości zostaną pokryte z zabezpieczonej na rzecz Skarbu Państwa gwarancji Alpine Bau.

Obiekt MA532 to symbol jednego z najbardziej znanych w ostatnich latach mostów w Polsce, którego budowa według pierwotnych planów - tak, jak i całej autostrady A1 Świerklany - Gorzyczki (z okolic Rybnika do granicy Czechami) - miała zakończyć się w sierpniu 2010 r.

Odcinek autostrady mógł dotychczas zostać tylko częściowo udostępniony kierowcom. W przypadku pozostałego fragmentu trasy nie jest to możliwe właśnie z powodu pechowego mostu, który pozostał jedynym elementem inwestycji do zrealizowania.

Budowa A1 ze Świerklan do Gorzyczek trwa już od 2007 r. Pod koniec 2009 r. GDDKiA zerwała kontrakt z

 

czytaj więcej

wnp.pl
Czytaj także
Polecane galerie