Money.plTechnologie dla biznesuPrzemysłTargiPWK II Powszechna Wystawa Krajowa - Konkurencyjna Polska 1989-2014
rozwiń

PWK, Konkurencyjna Polska, jako jedyna wystawa w Polsce będzie ekspozycją najważniejszych osiągnięć Polski w latach 1989-2014. Dokonań, które w istotny sposób wpłynęły na wzrost znaczenia gospodarczego i politycznego Polski na arenie międzynarodowej. Będzie to również okazja do zaprezentowania procesu budowy i kształtowania się społeczeństwa obywatelskiego opartego na innowacyjnej gospodarce, z powodzeniem konkurującej na rynku globalnym.

Zainspirowana historycznymi jubileuszami ekspozycja jest dedykowana gospodarczym liderom. Firmom, które osiągnęły sukces na skalę Europy i świata oraz laureatom Nagród Gospodarczych Prezydenta RP.

Podczas rekordowej, bo trwającej dwa tygodnie wystawy, na terenie MTP będzie można zobaczyć i bliżej poznać wszystko, co najlepsze w polskim biznesie i przemyśle. Będzie to zarazem doskonała okazja do wspólnego podsumowania minionych dwudziestu pięciu lat, które upłynęły w naszym kraju pod znakiem głębokich przemian politycznych i gospodarczych.


Organizator:MTP

MTP

Międzynarodowe Targi Poznańskie to lider polskiego przemysłu targowego. Posiadamy niemal 50% udziałów w rynku targowym w Polsce i jesteśmy drugim organizatorem targów w Europie Środkowo-Wschodniej. Jako jedyny ośrodek w Polsce Poznań został ujęty w światowym rankingu miast targowych AUMA (33 miejsce w 2009 r.).

MTP należą do organizacji skupiających liderów targowych z całego świata (UFI - Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego i Centrex - Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych).

W roku 2009 w niemal 80 wydarzeniach targowych organizowanych na terenie poznańskich targów brało udział 10 tys. wystawców, w tym 2 tys. 300 firm  zagranicznych z 70 krajów świata.  Imprezy odwiedziło ponad 310 tys. zwiedzających, w tym goście z zagranicy. W sumie targi, kongresy i konferencje organizowane na terenach MTP odwiedziło w 2009 roku 780 tys. zwiedzających, co czyni z MTP czołowy ośrodek turystyki biznesowej w kraju.

Dzięki dużemu zaufaniu klientów, jakim cieszą się Targi Poznańskie, MTP organizują ekspozycje polskich liderów na ponad 50 renomowanych targach i wystawach za granicą, w takich krajach, jak: Niemcy, Rosja, Ukraina, Gruzja, Czechy, Chorwacja, Bułgaria, Rumunia, Uzbekistan, Kazachstan i Azerbejdżan. W 2008 roku z MTP wyjechało za granicę 90 wystawców, którzy prezentowali swoje wyroby na ok. 2000 m2 powierzchni wystawienniczej.

Targi Poznańskie dysponują największą w Polsce infrastrukturą targową i konferencyjną - posiadają 16 klimatyzowanych pawilonów o wysokim standardzie i dużej powierzchni (ponad 110 tys. mkw. w halach wystawienniczych i prawie 35 tys. m kw. terenu otwartego) oraz 81 nowoczesnych sal konferencyjnych. MTP oferują wystawcom profesjonalną aranżację oraz kompleksowe urządzenie stoisk ekspozycyjnych "pod klucz".

Usytuowane na terenie MTP Centrum Kongresowe Poznań to największy obiekt konferencyjny w Polsce. W grudniu 2008 r. odbył się tu światowy szczyt klimatyczny ONZ - COP14 (XIV Konferencja Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu), w którym uczestniczyło ponad 12 tys. gości ze 189 krajów świata. Najwyższa jakość organizacyjna MTP została doceniona przez  przedstawicieli ONZ, rządu RP oraz uczestników wydarzenia.

expovortal.com

Wojny religijne są dla jaskiniowców

Grupy dyskusyjne