Money.plTechnologie dla biznesuPrzemysłTargiSiódma międzynarodowa konferencja nt. zaawansowanych technologii i terapii cukrzycy, Wiedeń, Austria
rozwiń

[Data ważności: 2014-02-05]

W dniach 5-8 lutego 2014 r. w Wiedniu, Austria, odbędzie się Siódma międzynarodowa konferencja nt. zaawansowanych technologii i terapii cukrzycy (ATTD 2014 - Seventh International Conference on Advanced Technologies & Treatments for Diabetes).

Rosnące zainteresowanie rozwojem nowych i zaawansowanych technologii oraz urządzeń do leczenia cukrzycy przełożyło się na wiele artykułów publikowanych w czasopismach medycznych. Wzorem wcześniejszych, dorocznych edycji w czasie konferencji zaprezentowane zostaną najnowsze postępy technologiczne w leczeniu cukrzycy i chorób z nią związanych.Prezentowane zagadnienia i dyskusje skoncentrują się na ostatnich postępach w zakresie nowych analogów insuliny, systemów uwalniania leków, pomp insulinowych, czujników glukozy, urządzeń z obwodem zamkniętym w profilaktyce cukrzycy i sztucznych trzustek. Kolejne obszary dyskusji obejmą nowe technologie w leczeniu otyłości.

Spodziewany jest udział międzynarodowej społeczności naukowców i klinicystów specjalizujących się w cukrzycy, endokrynologii i metabolizmie oraz inżynierów i lekarzy ogólnych. Przewidziano prezentacje w formie sesji plenarnych i warsztatów.

Więcej informacji:
http://www2.kenes.com/attd/Pages/Home.aspx

medycyna
Komisja Europejska - CORDIS

Szalona przejażdżka pociągiem

Grupy dyskusyjne