Money.plTechnologie dla biznesuPrzemysłTargiTrzecie międzynarodowe dni akademickie nt. płynów, Antwerpia, Belgia
rozwiń

[Data ważności: 2013-11-29]

W dniach 29-30 listopada 2013 r. w Antwerpii, Belgia, odbędą się Trzecie międzynarodowe dni akademickie nt. płynów (Third International Fluid Academy Days).

Płynoterapia polega na podawaniu płynów chorym w ramach postępowania leczniczego lub profilaktycznego. Może być stosowana dożylnie, podskórnie lub doustnie. Wraz ze zmianą postrzegania przez społeczność medyczną płynów jako zwykłej metody stabilizacji na rzecz docenienia ich istotnych skutków ubocznych, terapia ta staje się coraz powszechniejsza.Konferencja posłuży za forum dla specjalistów takich jak anestezjologowie, lekarze pogotowia ratunkowego i lekarze specjalizujący się w leczeniu oparzeń do omówienia zagadnień związanych z wykorzystywaniem płynoterapii. Tematy dyskusji obejmą monitorowanie procesów, zapobieganie infekcji, strategie transfuzji i reakcje na płyny.

W czasie wydarzenia przewidziano szeroki wachlarz interaktywnych warsztatów i sesji seminaryjnych pod kierunkiem ekspertów zajmujących się płynoterapią i klinicystów. Uczestnicy będą mieć okazję do zaprezentowania swoich osiągnięć naukowych i nawiązania kontaktów z kolegami z zagranicy.

Więcej informacji:
http://www.fluid-academy.org/

medycyna
Komisja Europejska - CORDIS

Sen o Japonii?

Grupy dyskusyjne