Money.plTechnologie dla biznesuSprzęt rehabilitacyjnyTENS D67 Dwukanałowy aparat do elektroterapii
A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W X Y Z
TENS D67 Dwukanałowy aparat do elektroterapii  
cena: 3421,00 PLN (z VAT)
Zobacz więcej

TENS D67 Dwukanałowy aparat do elektroterapii

Producent: MARP ELECTRONIC

logo produktu

TENS D67 Dwukanałowy aparat do elektroterapii

TENS D67 jest urządzeniem dwukanałowym, przeznaczonym do wykonywania zabiegów elektroterapii przy użyciu terapii typu TENS. W pamięci aparatu znajduje się bank programów terapeutycznych dla 43 jednostek chorobowych, po kilka programów dla każdej jednostki chorobowej.

Istnieje możliwość zapisywania własnych ustawień. Aparat może pracować w trybach CC (stałego prądu) i CV (stałego napięcia). Istnieje możliwość wykonywania elektrodiagnostyki (wyznaczania krzywej I/t) oraz pomiaru stopnia zużycia elektrod.
 

Wielofunkcyjność
TENS D67 jest urządzeniem do wykonywania zabiegów elektroterapii za pomocą terapii typu TENS oraz mikroprądów. Ponadto możliwa jest automatyczna elektrodiagnostyka czyli wyznaczanie krzywej I/t. Funkcjonalność aparatów zwiększa możliwość zapamiętywania nastawionych parametrów zabiegu i ich późniejszego odtwarzania. Do terapii typowych schorzeń można użyć jednego z wbudowanych programów terapeutycznych, skłądających się z kilku wykonywanych kolejno zabiegów. Co więcej, możliwe jest tworzenie i zapamiętywanie własnych programów terapeutycznych.

Nowością, wspólną dla wszystkich aparatów należących do serii D6, jest możliwość bardzo prostego sprawdzania stopnia zużycia elektrod silikonowych wchodzących w skład wyposażenia. Pozwala to w łatwy sposób uniknąć niebezpieczeństwa oparzenia pacjenta na skutek zastosowania podczas zabiegu elektrod zużytych i wskutek tego źle przewodzących prąd.
 

Pełna dwukanałowość

Urządzenie dzięki nowoczesnej, dwukanałowej konstrukcji pozwala na przeprowadzanie zabiegów terapeutycznych jednocześnie na dwóch stanowiskach.
 

Tryb CC i CV
Aparat TENS D67 posiada możliwość pracy w dwóch trybach: stałego prądu (CC - Constant Current) oraz stałego napięcia (CV - Constant Voltage). Różnica polega na tym jaki parametr przebiegu jest stabilizowany - dla CC jest utrzymywana stała wartość prądu, dla CV - stała wartość napięcia. Tryb CV jest niedostępny dla mikroprądów.
 

Wbudowane programy zabiegowe
W pamięci aparatu znajduje się bank programów terapeutycznych opracowanych dla najczęściej spotykanych schorzeń i urazów. Przeprowadzając zabiegi elektrostymulacji można skorzystać z kilku programów terapeutycznych dla każdej z 43 jednostek chorobowych. 
 

Pamięć programów użytkownika
Użytkownik aparatu posiada możliwość zapisu własnych nastaw parametrów przebiegu w 40 komórkach pamięci. Z zapisanych w pamięci ustawień można następnie skomponować maksymalnie 8 zestawów terapeutycznych. Są to sekwencje przebiegów wykonywane kolejno, całkowicie automatycznie przez urządzenie.
 

Rodzaje generowanych prądów
prądy typu TENS: symetryczny, asymetryczny, symetryczny - interwałowy, falujący, burst (wybuchowy),
mikroprądy (unipolarny i bipolarny).

Parametry techniczne:

czas zabiegu 0 - 99 min
wymiary 105 x 255 x 202 mm
waga 1.8 kg


Funkcja automatycznej elektrodiagnostyki
TENS D67, podobnie jak jego poprzednik Physioter D50, jest aparatem posiadającym możliwość automatycznego wykreślania krzywej I/t i oceny ilościowej układu nerwowo-mięśniowego.

Gwarancja: 24 miesiące